Įmonės privalės atskleisti savo galutinius naudos gavėjus
To read the newsflash in English, please click here: In English

  Algirdas Pekšys
 
Algirdas Pekšys
Partneris
siųsti el. laišką
   
  Mantas Petkevičius
 
Mantas Petkevičius
Partneris
siųsti el. laišką
   
  Evaldas Dūdonis
 
Evaldas Dūdonis
Vyresnysis teisininkas
siųsti el. laišką
   
  Ieva Krivickaitė
 
Ieva Krivickaitė
Teisininkė
siųsti el. laišką
   
Gerbiamieji,

Norime Jus informuoti, kad nuo 2019 m. sausio 1 d. visi Lietuvoje registruoti juridiniai asmenys privalės rinkti, kaupti bei iki 2019 m. liepos 1 d. Juridinių asmenų dalyvių informacinėje sistemoje (JADIS) pateikti informaciją apie savo galutinius naudos gavėjus.

Pareiga atskleisti informaciją apie galutinius naudos gavėjus atsirado įgyvendinant 4-ąją Pinigų plovimo prevencijos direktyvą Lietuvoje. Tikima, jog tiksli ir nuolat atnaujinama informacija apie galutinius naudos gavėjus taps pagrindine priemone kovojant su piktnaudžiavimu juridinio asmens tapatybe, kai nusikalstamų tikslų turintys asmenys  savo tikrąją tapatybę slepia naudodamiesi korporatyvinėmis struktūromis.

Taip pat maloniai kviečiame į pagrindinį M&A renginį Baltijos šalyse – Baltijos susijungimų, įsigijimų (M&A) ir privataus kapitalo forumą, vyksiantį 2018 m. spalio 18–19 d., Taline. Renginio metu susipažinsite su naujausiomis Baltijos šalių sandorių rinkos tendencijomis ir įdomiausių atvejų analizėmis bei turėsite puikią progą pabendrauti su kolegomis iš viso regiono. Nepraleiskite!

Galutinis naudos gavėjas – asmuo, kuriam priklauso įmonė, arba kuris ją kontroliuoja

Galutiniu naudos gavėju laikomas fizinis asmuo, kuriam priklauso juridinis asmuo, arba kuris tiesiogiai ar netiesiogiai valdo juridinį asmenį, arba jį kontroliuoja kitais būdais. Tiesiogiai kontroliuojančiu asmeniu yra laikomas asmuo, kuriam juridiniame asmenyje priklausančių akcijų arba kurio dalių skaičius viršija 25 %, arba kuris turi daugiau nei 25 % juridinio asmens turto. Netiesiogiai kontroliuojančiu – fizinis asmuo, kurio kontroliuojama įmonė ar įmonės turi 25 % plius vieną akciją arba didesnę nei 25 % turto dalį kitame juridiniame asmenyje. Jei neįmanoma nustatyti tiesiogiai ar netiesiogiai kontroliuojančio asmens ar kyla abejonių, kad nustatytas asmuo yra galutinis naudos gavėjas, galutiniu naudos gavėju laikomas asmuo, juridiniame asmenyje užimantis vadovo pareigas.

Galutiniai naudos gavėjai patikos struktūrose

Patikos struktūrose (angl. trusts) galutiniu naudos gavėju laikomas bet kuris iš šių asmenų: patikėtojas, patikėtinis, saugotojas (jei esama), fizinis asmuo, kuris gauna naudą iš, ar kurio interesams atstovauti yra įsteigti ar veikia juridiniai asmenys ar juridinio asmens statuso neturintys subjektai, kitas fizinis asmuo, tiesiogiai ar netiesiogiai visiškai kontroliuojantis patikos struktūrą. Galiausiai, juridinių asmenų, tokių kaip fondai, ir juridinio asmens statuso neturinčių subjektų, panašių į patikos struktūras, atveju, galutiniu naudos gavėju yra laikomas fizinis asmuo, užimantis lygiavertes ar panašias pareigas kaip patikos struktūrų galutinis naudos gavėjas.

Informacijos pateikimas JADIS

Informaciją apie galutinius naudos gavėjus JADIS privalo pateikti visi Lietuvoje registruoti juridiniai asmenys. Išimtis kol kas yra numatyta tik juridiniams asmenims, kurių savininkas (vienintelis dalyvis arba akcininkas) yra valstybė arba savivaldybė.

Už duomenų apie galutinius naudos gavėjus pateikimą JADIS atsakingas juridinio asmens vadovas. Pasikeitus JADIS jau pateiktiems duomenims apie galutinius naudos gavėjus, atnaujinti duomenys JADIS turi būti pateikti per 10 kalendorinių dienų nuo duomenų pasikeitimo datos.

Už neteisingų duomenų apie galutinius naudos gavėjus pateikimą ar nepateikimą JADIS sistemoje gali būti taikoma administracinė atsakomybė ir skiriama bauda nuo 30 EUR iki 1 450 EUR. Administracinė atsakomybė ir bauda yra skiriama juridinio asmens vadovui.

 

Baltijos susijungimų, įsigijimų (M&A) ir privataus kapitalo forumas suteiks puikią progą pabendrauti su kolegomis iš viso regiono, o renginio programa leis susipažinti su naujausiomis Baltijos šalių sandorių rinkos tendencijomis ir įdomiausių atvejų analizėmis.

Forumas kasmet suburia privataus ir rizikos kapitalo fondų atstovus, investicijų bankininkus, patarėjus ir konsultantus, įmonių vadovus bei akcininkus. Renginio metu, spalio 18 d., taip pat vyks Baltijos įmonių įsigijimų ir susijungimų (M&A) bei privataus kapitalo apdovanojimų vakaras.

Forumą organizuoja „Sorainen“ ir Estijos verslo dienraštis „Äripäev“, bendradarbiaujant su Baltijos verslo dienraščiais „Verslo žinios“ (Lietuva) ir „Dienas bizness“ (Latvija) bei Latvijos, Lietuvos ir Estijos privataus kapitalo ir rizikos kapitalo asociacijomis.

Plačiau skaitykite čia.

  spausdinti HTML

Jei esate užsiprenumeravę „Sorainen“ naujienlaiškį mūsų svetainėje ar kitaip pasidalinę su mumis savo verslo kontaktine informacija, turime teisę siųsti Jums galimai aktualius pranešimus, naujienlaiškius ir teisės naujienas. Sužinoti apie tai, kaip naudojame Jūsų asmens duomenis ir kitą komunikacijos tikslais surinktą informaciją, bei susipažinti su savo teisėmis galite svetainės Rinkodaros politikos skiltyje.
Atsisakyti prenumeratos galite čia.
Keisti prenumeratos nuostatas galite čia.

© „Sorainen“ 2018
Visos teisės saugomos